Години Богошанування та Свята Ґраля

Особливою допомогою для глибокого внутрішнього усвідомлення у недільні та святкові дні слугують години спільного Богошанування, що проходять у спеціально призначених для цього приміщеннях. У музичному обрамленні читається доповідь з Послання Ґраля. Після читання промовляється молитва, дана Абд-ру-шином. Ці недовгі, найчастіше недільні години Богошанування багатьма вважаються вищою точкою свого щотижневого життя.

Абд-ру-шин сказав про значення годин Богошанування:

«Перш за все, використовуйте ваші спільні зібрання як години благоговійного Богошанування. А Богослужіння проявляйте в усіх діяннях свого буття, у самому житті, адже цим ви і повинні служити своєму Творцеві, у радісній подяці за милість – право на буття!

Зробіть усе, про що ви думаєте та що робите, служінням Богу! Тоді це принесе вам той мир, якого ви прагнете».

  • Послання Ґраля, том III, доповідь «Різдво»

Крім годин Богошанування Абд-ру-шин затвердив три Свята Ґраля.

Щороку 30 травня відзначається Свято Святого Голуба. Це свято тісно пов’язане з подією на Трійцю, але особливо – з діянням Святого Ґраля та Святого Духа. Голуб – це видимий знак Святого Духа, Волі Бога. Абд-ру-шин сповістив про те, що відомий за багатьма сказаннями та легендами «Ґраль» та «Замок Ґраля» дійсно існує, але не як земна чаша чи будова, а як вихідна точка величезного Діяння Творіння.

«Тепер християни відзначають свято Трійці на спогад про цю подію, не підозрюючи про те, що приблизно в цей час у Замку Ґраля щоразу насправді настає День Святого Голуба, тобто день оновлення сили для Творіння через Святого Духа! Звичайно, не завжди в точно розрахований за земним календарем день свята Трійці, але приблизно в цей час».

  • Послання Ґраля, том II, доповідь «Виливання Святого Духа»

7 вереснящороку відзначається Свято Чистої Лілії. Це свято повинно особливим чином нагадувати про заповідь Послання Ґраля, без дотримання якої духовне сходження неможливе:

«Зберігайте вогнище своїх думок чистим – цим ви творите мир та будете щасливі!»

  • Послання Ґраля, том I, доповідь «Пробудіться»

У всеосяжному розумінні прагнути до Чистоти, символом якої є Лілія, – завдання кожної людини, яка намагається жити за змістом Послання Ґраля.

Жінки отримують в цей день особливе благословення.

29 грудня – Свято Променистої Зірки. Воно тісно пов’язане з народженням Ісуса, яке колись супроводжувалося сяянням Віфлеємської зірки, та з Його місією, яка полягала в тому, щоб принести людству Істину в Його Посланні Любові.

Як колись, завдяки народженню Сина Божого Ісуса на землі, так і в цей день посилається промінь Божої Любові, для допомоги нам, людям.

Тому Свято Променистої Зірки називається також Святом Троянди, бо вона є символом Любові.

«А туди, де є істинна чистота, може увійти й істинна любов, тому що Божа Любов діє у промені Чистоти. Промінь Чистоти – це шлях, яким вона йде. Вона була б не в змозі йти іншим шляхом.

До того, хто не прийняв у себе промінь Чистоти, ніколи не знайде доступу промінь Божої Любові!»

  • Послання Ґраля, том I, доповідь «Дитяча безпосередність»

Окрім цих трьох високих Свят, у багатьох країнах проводяться Свята Ґраля і в інший час.